Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Zajęcia organizowane przez firmy zewnętrzne w godzinach popołudniowych

Studio tańca  Good Step https://www.facebook.com/stgoodstep/

Przedszkoliada  http://www.przedszkoliada.pl/zajecia,zajecia

Myślisz o zajęciach dodatkowych dla swojego dziecka bez dowożenia?

ZOBACZ - Wingee - Rozwiń Skrzydła

Ważne informacje związane z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021

Pierwszego dnia przyprowadzając dziecko do przedszkola przynosimy mu: kapcie, bielizna i ubranie na zmianę (zostawiamy w szatni), pościel dla grup leżakujących.

Dzieci przyprowadzamy do przedszkola od 6.30 do 8.20. O godzinie 8.20 budynki przedszkola zostają zamknięte! Odbieramy dzieci w godzinach: 14.15 do 17.00

W holu przedszkola znajduje się punkt dezynfekcji rąk dla dorosłych oraz mierzona będzie temperatura dla rodziców i dzieci. Dziecko przyprowadza/odbiera jedna osoba. Proszę o nieprzedłużanie pobytu w szatni i pod salą ze względu na konieczność zachowania dystansu społecznego oraz na oczekiwanie innych rodziców na wejście do przedszkola. W związku z koniecznością ograniczenia ilości osób przebywających w budynku proszę o przyprowadzenie dziecka wystarczająco wcześnie.

Wszelkie informacje na temat płatności i wyprawki znajdziecie Państwo 1 września 2020  na półeczkach w szatni.

Zebrania:

• ul. Sienkiewicza - 2 września o godzinie 16.30,
  • ul. Polna - 3 września o godzinie 16.30,
  • punkt przedszkolny Bajowy Dom w Jurowcach - 4 września godzina o godzinie 16.30,
  • punkt przedszkolny Przedszkolak w Sochoniach - 4 września o godzinie 16.00.

Na zebranie przychodzi jeden rodzic w maseczce z zachowaniem dystansu społecznego. Zebrania odbędą się w salach grupowych.

Dyrekcja i pracownicy Przedszkola Słonecznego

Wasilków, 01.06.2020

OGŁOSZENIE

Do 10 czerwca 2020 r. przyjmujemy zgłoszenia dzieci na okres wakacyjny: lipiec – sierpień 2020.

W oparciu o obowiązującą „Procedurę bezpieczeństwa na terenie Przedszkola „Słoneczne” w Wasilkowie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”, w miesiącu lipcu pracuje filia przy ul. Polnej 1/4c, w sierpniu przedszkole przy ul. Sienkiewicza.

W związku z ograniczoną ilością miejsc decyduje kolejność zgłoszeń oraz zasady przyjęcia dziecka zawarte w w/w procedurze. Pierwszeństwo mają dzieci uczęszczające do swoich budynków. Prosimy o zapisywanie tylko na jeden miesiąc.

link do: Wniosek wakacyjny.

W przypadku pytań proszę pisać na adres : dyrektor@przedszkole.wasilkow.pl. Jeśli dotyczą one płatności: sekretarz@przedszkole.wasilkow.pl

Zabawy do pracy na emocjach

PSYCHOLOG RADZI : lęk

WARTO POCZYTAĆ: Porozmawiajmy o emocjach

DYŻUR PSYCHOLOGA - w sytuacjach trudnych, proszę o kontakt za pośrednictwem
Messenger: Joanna Jurowska    Odpowiem w miarę możliwości, najszybciej jak tylko się da:)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polecamy do wspólnego czytania z dzieckiem

Wszyscy jesteśmy pełni niepokoju i lęku. Nasze dzieci również. Tylko, że one nie rozumieją, czym jest wirus, jak się prenosi, czemu to czego nie widzą jest groźne. Mają wiele pytań. Poniższa książeczka jest swoistym, dziecięcym kompendium wiedzy na temat wirusa oraz sposobów radzenia sobie z nim, a jasna i przejrzysta forma z pewnością ułatwi odpowiedź na pytanie "co się właściwie dzieje?

Przed czytaniem dziecku, proszę samemu zapoznać z treścią.

Zachęcam do wspólnego czytania. Plik do pobrania.