Listy dla Ziemi gr IV i V

Listy dla Ziemi to aktywna nauka, rozwój talentów i dobrych relacji z otoczeniem. Listy piszą dzieci i młodzi ludzie, a swoje słowa (lub rysunki!) na papierze listowym z makulatury wręczają rodzicom i dziadkom.

Dlaczego? Bo dorośli mogą dawać dobry przykład w prostych, codziennych działaniach ekologicznych, a dzieci i młodzi ludzie mogą ich do tego motywować.

Celem kampanii jest nie tylko zaangażowanie dziecka, ale także jego najbliższych. Dorośli mogą dawać dobry przykład w mądrych i prostych działaniach ekologicznych. Listy dla Ziemi urzeczywistniają to, czego dzieci oczekują – szczęśliwego, a więc także zdrowego życia w środowisku naturalnym pełnym zwierząt i piękna. Brzmi, jak bajka? Ale dzieci w to wierzą! I mają rację. Dorośli powinni do tego dążyć.

Dzieci z grup IV i V włączyły się również w tą akcję, listy dzieci zostały wywieszone w holu przedszkola.