Dzień Postaci z Bajek w Chatce Czytającego Puchatka

Bohaterowie bajek towarzyszom dzieciom od najmłodszych lat. Książki, bajki, filmy, zabawki z bohaterami są z dziećmi każdego dnia, również i w przedszkolu. 5 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto  jest obchodzone w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901- 1966) jednego z najpopularniejszych twórców filmów animowanych. Kto z nas nie pamięta Myszki Miki, Kaczora Donalda, Śnieżki, Kopciuszka czy Króla Lwa.

Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem. To animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężaniu przez dzieci wielu przeszkód.  Postacie z bajek znane są i kochane przez dorosłych oraz najmłodszych widzów. A bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w animowanych filmach, ale przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. To opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycia piękna literatury.

Bajkowe święto w naszym przedszkolu było obchodzone 6 listopada w Chatce Czytającego Puchatka. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Bajki dzieciom tym razem czytała Pani Wicedyrektor Bożena Stasiełuk. Grupy młodsze z zainteresowaniem słuchały przygód Złomka, natomiast starszaki wysłuchały opowiadanie o Aladynie.

Dzieci mogły tego dnia wypożyczać z naszej przedszkolnej biblioteczki książki, których bohaterami są znane postacie z filmów Disneya. Mamy taką nadzieję, że to święto zagości już na stałe w harmonogramie naszych przedszkolnych imprez.

mgr Dorota Szejnoga