Robotyka

Robotykajest dziedziną, która znajduje się na styku informatyki oraz techniki, a bardzo przydatne w zrozumieniu wszystkich procesów i nabyciu umiejętności okazują się zdolności analityczne. Tym bardziej warto nią zainteresować najmłodszych. Głównym celem programu „Robotyka dla Smyka” jest stymulowanie rozwoju sprawności manualnej i intelektualnej dzieci, a także przygotowanie przedszkolaków do kreatywnego i świadomego korzystania z technologii cyfrowych poprzez szereg zabaw edukacyjnych, w które włączone są elementy nauki programowania.

W ramach zajęć z Robotyki dzieci miały możliwość zaznajomienia się z obsługą robota Photon oraz tableta. Dzieci nabyły podstwowe umiejętności z zakresu samodzielnego uruchamiania sprzętu oraz włączania wyznaczonych aplikacji. Przedszkolaki zostały również uwrażliwione na odpowiedzialne korzystanie ze sprzętu elektronicznego. Dzieci miały możliwość poruszania robotem Photon przy pomocy aplikacji, przełączania kolorów, dodawania dźwięków oraz programowania trasy według wskazań nauczycieli. Nie zabrakło również czasu na zabawę  podczas wyzwań i wyścigów robotów.

Zajęcia prowadzą:
mgr Angelika Jackowska