Rytmiczne przedszkolaki

Celem głównym zajęć rytmicznych jest umiejętność aktywnego przeżywania i odzwierciedlania muzyki za pomocą tego, co jest najbardziej naturalne dla dziecka – ruchu.

„Rytmiczne Przedszkolaki” realizowane są w siedmiu grupach dzieci 2,5 – 3letnich. Zajęcia z rytmiki odbywają się raz w tygodniu.  Wszystkie zaplanowane do tej pory zajęcia odbyły się. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Uczą się różnych piosenek,  zwracamy uwagę na dynamikę i wymowę. Podczas zajęć stosowane są:  połączenie śpiewu z ruchem, zabawy zarówno indywidualne jak i grupowe. Dzieci integrują się i wykazują zarówno w pracy grupowej jak i indywidualnej. Dzieci uczyły się gry na instrumentach perkusyjnych na zasadzie zabawy z rytmem poprzez: tupanie, maszerowanie, poskakiwanie, klaskanie i innego rodzaju gestodźwięki. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się i osłuchać z grą na instrumentach takich jak: flet  i keyboard oraz mniejsze instrumenty tj.: trójkąty, tamburyna, bębenki, kołatki, dzwonki, cymbałki.

mgr Karolina Stachurska

mgr Małgorzata Tercjak