Zabawa w teatr gr 1

Dzieci z grupy I bawią się w teatr

W dniach 14-18.03.2022 w pierwszej grupie realizowany był temat „Zabawa w teatr”. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Chatkę Czytającego Puchatka i oglądaliśmy książki  z ulubionymi bohaterami przedszkolaków. Pani Dorotka przeczytała maluchom  wybraną przez dzieci książkę „Trzy świnki” . Warto tu dodać, że nasza grupa często odwiedza biblioteczkę przedszkolną .We wtorek  oglądaliśmy bajkę „Czerwony Kapturek”. Była to namiastka prawdziwego teatru . Nawet  w naszej  sali było ciemno. Kolejnego  dnia uczyliśmy się piosenkę „Na wyspach Bergamutach”.  Wiele radości dostarczyła dzieciom zabawa pacynkami. W czwartek pojechaliśmy autokarem do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie „Karmelek”. Była to piękna opowieść o przyjaźni małego pieska i człowieka. Nikt się nie bał. Wszyscy byli przygotowani do wyjazdu. Choć w drodze powrotnej niektórym już się oczy zamykały. Na zakończenie (w piątek) robiliśmy kukiełki. Każde dziecko mogło wybrać  ulubioną bajkową postać. Kukiełki maluszki  mogły zabrać do domu. Dużo śmiechu dała zabawa „Księżniczki i rycerze”, kiedy to nasi chłopcy -  rycerze musieli bronić dziewczynek – księżniczek przed groźnym smokiem. Trzeba tu dodać ,że cały tydzień trwały przygotowania do uroczystości grupowej „Pasowanie na Przedszkolaka”. Już wkrótce pokażemy swoje  umiejętności aktorskie.

Dorota Szejnoga