14 października

Polskie święto oświaty zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Większość krajów na świecie świętuje dzień edukacji w różnych dniach, np. w Argentynie – 11 września, w Czechach - 28 marca, w Chinach - 10 września.

Obchody związane są, podobnie jak w Polsce, z lokalnymi wydarzeniami. Dzień Edukacji Narodowej to bez wątpienia szczególna uroczystość  dla wszystkich uczniów, pracowników oświaty i samych dzieci. Rok rocznie w dniu 14 października Przedszkolaki ze Słonecznego Przedszkola organizują wraz z paniami przedstawienia, odnoszące się do pracy pedagogów oraz zdobywania wiedzy i nowych umiejętności przez  dzieci. W tym roku grupa IV i V złączyła siły w zorganizowaniu uroczystości. Dzieci przedstawiły się z jak najlepszej strony przygotowując repertuar recytatorsko- wokalny oraz instrumentowy. W uroczystości uczestniczyła  pani Anna  Denkiewicz przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Wasilkowie oraz zaproszeni nauczyciele i pracownicy przedszkola . Było to okazja do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Uwieńczeniem spotkania była projekcja filmu, którego bohaterami były przedszkolaki , którzy próbowali wytłumaczyć  kto to jest nauczyciel czym sprawili ogromną radość wszystkim uczestnikom spotkania.

Justyna Wiszniewska