Przyjaciele Zippiego

Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Program składa się z sześciu części, z których każda obejmuje cztery spotkania i dotyczy innych zagadnień.

Ogólna idea programu „Przyjaciele Zippiego” opiera się na przekonaniu, że nabyte umiejętności będą przez dzieci wykorzystywane przez całe życie i pomogą im pokonać problemy i kryzysy w okresie dorastania i w życiu dorosłym. W projekcie biorą udział trzy grupy. W pierwszym semestrze w grupie przy ulicy Sienkiewicza zostały zrealizowane 4 części programu: Uczucia, Komunikacja, Nawiązywanie i zrywanie więzi, Rozwiązywanie konfliktów. Natomias w oddziale przy ulicy Polnej zrealizowano dotychczas trzy części programu: Uczucia, Komunikacja, Nawiązywanie i zrywanie więzi.

Zajęcia prowadzą:

mgr Ewa Potocka