Program autorski koła matematycznego "Słoneczna matematyka"

Adresowany jest do najstarszych grup dzieci uzdolnionych matematycznie z Punktu Przedszkolnego „Przedszkolak”  w Sochoniach.  Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez mgr Izabelę Gawryluk.

Matematyka stanowi obecnie nieodzowną część naszego życia. Jako dorośli spotykamy się z nią na każdym kroku, na przykład w czasie zakupów, podczas planowania wydatków, biorąc udział w grach losowych, itp. Również dzieci od najwcześniejszych lat wkraczają, często nieświadomie, w świat matematyki, np. wskazując części swojego ciała, odliczając kolejną świeczkę na torcie urodzinowym, czy chociażby dzieląc się połową jabłka z najlepszym przyjacielem. Dlatego ważne jest, aby zachęcać wszystkich wychowanków do zabawy matematyką, bo jest to nauka niezbędna w życiu codziennym.

Program wspiera rozwijanie logicznego myślenia poprzezprowadzenie zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, m. in. materiału przyrodniczego, różnego typu klocków, np. Dinnesa, Semandiego, wag, metrówek, kalkulatorów, twisterów, mat, piłek, laptop, itp.

Ćwiczenia matematyczne będą realizowane na terenie przedszkola, w sali                i ogrodzie przedszkola podczas których wykorzystane zostaną elementy ruchu. Będą to zabawy ruchowe usprawniające między innymi orientację przestrzenną, porównywanie liczebności zbiorów, klasyfikowanie, liczenie.