Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Krecik poznaje Polskę- gr III i IV

        Miło nam poinformować, że dzieci z grupy III i IV z Przedszkola „Słonecznego” przy ul Sienkiewicza 24 biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Krecik poznaje Polskę”. Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 1000 osób- wybrano 300 – między innymi nasze przedszkole.Projekt został objęty patronatem Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Częstochowie oraz Radę  Miasta Częstochowy.

       Krecik zwiedza przedszkola w całej Polsce, przemierza tysiące kilometrów, a wszystko po to, by wspólnie z dziećmi poszerzyć wiedzę na temat regionu, z którego pochodzą poznać jego  piękno oraz dorobek kulturowy ,rozbudzić zainteresowanie innymi miejscami w Polsce, ale przede wszystkim dobrze się bawić i pozwolić dzieciom dobrze się poznać. Do jego walizki trafiają liczne pamiątki, które wrócą razem z nim w czerwcu do Częstochowy. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Wasilkowie-za przekazanie gadżetów z logo gminy, które wraz z Krecikiem wyruszyły do innych przedszkoli prezentując naszą gminę.

Poprzez udział w projekcie  możliwe jest: zdobywanie nowych doświadczeń; nauka poprzez zabawę; rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny- tej małej i dużej; promocja placówek przedszkolnych i miejscowości, w których funkcjonują;  nawiązanie ogólnopolskiej współpracy między przedszkolami.

      Projekt zakończy się stworzeniem wystawy zgromadzonej podczas podróży dokumentacji fotograficznej i pamiątek charakterystycznych dla różnych regionów kraju. Na wystawie zaprezentowana zostanie także mapa Polski, na której zaznaczona będzie trasa podróży Krecika. Powstanie również prezentacja multimedialna dokumentująca przygody małego podróżnika. Odtworzona zostanie ona na pokazie zorganizowanym w Częstochowie, a także we wszystkich zainteresowanych przedszkolach biorących udział w projekcie.

        Nasze przedszkolaki poznały miasto, z którego pochodzi Krecik, jak również z chęcią opowiadały mu o swojej miejscowości, zabierając Krecika na wycieczkę po naszej gminie. Krecik z wielkim entuzjazmem został przyjęty przez dzieci, uczestniczył w zabawach, uczył się jak również odpoczywał. Życzymy Krecikowi, aby jego  podróż przebiegła sprawnie i aby szczęśliwie wrócił do swojego miasta.

 

                                                                                                                                                                                                                      mgr Iwona Dowgier

 

 

 


Przejdź do góry