Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Mały Miś w świecie wielkiej literatury w Przedszkolu „Słonecznym” w Wasilkowie

Przedszkolaki z Przedszkola Słonecznego w Wasilkowie biorą udział w trzeciej edycji ogólnopolskiego programu  „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Celem programu jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie kompetencji kluczowych jakimi są porozumiewanie się w języku ojczystym oraz kompetencje społeczne i obywatelskie. Grupa II będzie brała udział w dwóch modułach- Przedszkolaki Czytają oraz Misiowy Wolontariat.

W realizacji pierwszego modułu dzieci z grupy II wybrały razem z panią misia, misia Bruna, który wędruje z domu do domu dzieci i przeżywa niesamowite przygody czytelnicze
 z rodzinami naszych przedszkolaków. Miś na co dzień mieszka w plecaku i jest wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpisują tytuł przeczytanej książki, a dzieci wykonują symboliczny rysunek. Wszystkie przedszkolaki niecierpliwie czekają na swoją kolej, kiedy będą mogły zaprosić Misia do siebie. Rodzice i przedszkolaki mają możliwość korzystania z przedszkolnej biblioteki „Chatki Czytającego Puchatka”, której książki chętnie są wypożyczane przez dzieci.

Drugi moduł „Misiowy wolontariat” będzie polegał na uczeniu wrażliwości społecznej oraz pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat. Cały rok będą prowadzone różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących. Zachęci do działania rodziców dzieci, by wspólnie zrobić coś dobrego dla lokalnych społeczności lub włączyć się do działań o ogólnopolskim charakterze. Cały rok, przy wsparciu rodziców i przedszkolaków, przedszkole zbiera nakrętki, zużyte baterie oraz makulaturę.

Całą przygodę Misia w Przedszkolu Słonecznym  można będzie śledzić na stronie przedszkola https://przedszkolewasilkow.szkolnastrona.pl/,  oraz na stronie społecznościowej Facebook. Zapraszamy!

Justyna Wiszniewska