Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z tej okazji 27. 09 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie kolejnego sezonu biblioteczki przedszkolnej Chatki Czytającego Puchatka. Naszych milusińskich przywitał w kolorowej scenerii Czerwony Kapturek. Dzieci od razu rozpoznały z jakiej bajki przybyła do nich dziewczynka. Oczywiście nie obyło się bez czytania książki. Czerwony Kapturek zaprosił do pomocy wilka, który był bardzo miły i okazało się lubi dzieci. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały tej popularnej bajki. Okazało się, że nie boją się wilka i chętnie przybijały z nim piątkę.

Po południu dzieci mogły wypożyczać już swoje ulubione książki.

mgr Iwona Dowgier

mgr Dorota  Szejnoga