Urodziny Elmera w Przedszkolu „Słonecznym”

Prowadzące Chatkę Czytającego Puchatka zgłosiły przedszkole do udziału w konkursie pt „Urodziny Elmera”, organizatorem jest  Publicat S.A. Organizator po zakwalifikowaniu naszej placówki do udziału w konkursie, przesłał zestaw książek o słoniu Elmerze- które wzbogaciły kolekcję w CH CZ P. Przez tydzień przedszkolaki słuchały bajek czytanych przez panie w grupach- dzięki czemu nasi podopieczni poznali słonia.

Piątek- dziesiąty maja był bardzo radosnym i wyczekiwanym dniem przez naszych przedszkolaków . A to za sprawą zabawnego słonia o imieniu Elmer. Ten słoń w kratkę jest  bohaterem serii książek Davida McKee. Dzieci słuchały opowiadań o przygodach Elmera, które czytały im panie – przebrane za zwierzęta. Dowiedziały się, że mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół z którymi chętnie się bawi, poznaje dżunglę, nawiązuje nowe znajomości i przyjaźnie. Jest radosny, pomocny i życzliwy. Wszyscy lubią go takiego, jakim jest. Bo każdy jest wyjątkowy i ma coś, co wyróżnia go spośród innych.

Ten sympatyczny słonik w tym roku obchodził swoje trzydzieste urodziny (a ciągle wygląda tak młodo).Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się niecodzienna  impreza „Urodziny Elmera”. Z tej okazji dzieci z grupy IV z pomocą pani ułożyły piosenkę o kolorowym słoniu. Oczywiście były życzenia, korona, tort. Wszystkie przedszkolaki odśpiewały jubilatowi sto lat . Na zakończenie była oczywiście dyskoteka.  Po urodzinowej  imprezie kolorowy słonik zagościł w naszej przedszkolnej biblioteczce Chatce Czytającego Puchatka.

Naszemu dostojnemu  jubilatowi życzymy aby ciągle był razem z nami.  A jego przygody bawiły nowe pokolenia dzieci. Fotorelację z przebiegu imprezy prześlemy do Organizatora wraz z nagraniem śpiewanej przez dzieci z IV grupy piosenki- trzymajcie za nas kciuki- gdyż nagrodą główną za najlepsze Dzieło w Konkursie jest zestaw książek wydawanych przez Organizatora o łącznej wartości 3.000,00 zł – które oczywiście trafią do Chatki Czytającego Puchatka.

mgr Iwona Dowgier, mgr Dorota Szejnoga