Jubileusz przedszkola

Dnia 26 kwietnia 2017 roku w Przedszkolu Słonecznym w Wasilkowie  odbyła się uroczystość jubileuszowa 5-lecia nadania przedszkolu w Wasilkowie nazwy: „Słoneczne”.

W uroczystości tej wzięli udział przedstawiciele władz Gminy, Rady Miejskiej, jednostek oświatowych i kulturalnych gminy, przedstawiciele Związków Zawodowych oraz zaprzyjaźnionych przedszkoli. Ważnymi gośćmi byli przedstawiciele Rady Rodziców naszego przedszkola.

W swoim przemówieniu pani Dyrektor Joanna Broniszewska Hyży podkreśliła między innymi, że w życiu każdego człowieka etap przedszkolny pozostawia ślad, którego jakość możemy dopiero ocenić z perspektywy czasu. Każde dziecko w wieku od 3 do 5 lat najsilniej i najintensywniej kształtuje swoją osobowość i umiejętności. Od nas dorosłych właśnie zależy czy damy mu odpowiednie warunki i możliwości czy pozwolimy na wybór najwłaściwszej dla niego drogi czy spowodujemy aby mogło rozwijać swój potencjał. Naszym zadaniem jest stworzenie dzieciom optymalnych warunków służących rozwojowi wszechstronnych sfer.

Rok założenia Przedszkola w Wasilkowie tj. 1954 skłania do refleksji: jak zmieniała się nasza placówka, jak jesteśmy postrzegani w lokalnym środowisku, jakich mamy absolwentów. 63 lata istnienia przedszkola  mobilizują nas do podsumowań i zadumy nad przebyta drogą.

Szczególne podziękowania pani dyrektor skierowała w stronę pracowników zarówno pedagogicznych jak i administracyjno-obsługowych, którzy od wielu lat codziennie solidnie i rzetelnie wykonują swoje obowiązki na rzecz sprawnego działania i funkcjonowania przedszkola oraz pracują nad zapewnieniem, miłego, atrakcyjnego i bezpiecznego pobytu dzieci w przedszkolu. Swoją kreatywnością pobudzają dzieci do rozwoju.

Podkreśliła, że z okazji obchodów 5 lecie nadania naszemu Przedszkolu nazwy Przedszkole Słoneczne. jesteśmy pełni optymizmu i nadziei na przyszłość. Życzylibyśmy sobie, aby pozytywnie układająca się współpraca z organem prowadzącym na czele z obecnym Burmistrzem Panem Mirosławem Bielawskim oraz Radą Miejską Wasilkowa sprawiła, iż nasza placówka będzie funkcjonowała tak dobrze jak do tej pory.

Ważnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana prze nauczycielki oraz dzieci z naszego przedszkola. Mięliśmy również przyjemność obejrzeć występ młodych aktorów – naszych wychowanków w przedstawieniu Calineczka. Na koniec zgromadzeni goście obejrzeli prezentację na temat historii, działań oraz planów Przedszkola Słonecznego w Wasilkowie.

Na zakończenie zarówno pracownicy jak i dzieci odebrali mnóstwo życzeń. Szczególne podziękowania otrzymaliśmy od Przewodniczącej Rady Rodziców p. Justyny Jacewicz wraz z zastępcą panem Krzysztofem Żukowskim. Pani Dyrektor serdecznie podziękowała pani Justynie za współpracę dla dobra dzieci oraz piękne słowa pod adresem nauczycieli, pracowników, za piękny tort oraz za malowanki dla każdego dziecka wydane z okazji uroczystości.

Prezenty te przez długi czas będą przypominać o zaangażowaniu i aktywnym uczestnictwie Rodziców w życiu przedszkola oraz świadczą o serdeczności, życzliwości i dobrych stosunkach panujących pomiędzy dyrektorem, nauczycielami a rodzicami.

Uroczystość zakończyła się wspomnieniami przy kawie i cieście przygotowanym przez pracowników przedszkola.