Przedstawienie przygotowane przez gr IV i V z okzaji Dnia Edukacji Narodowej dla emerytowanych pracowników przedszkola oraz kolegów i koleżanek z przedszkola przy ul. Polnej

Ważne spotkania przedszkolaków- Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej niezmiennie przypada na 14 października. Dzieci z  Przedszkola „Słonecznego” przy ulicy Sienkiewicza w tym roku obchodziły to święto aż dwukrotnie. W pierwszym spotkaniu uczestniczyły obecne panie nauczycielki , dyrekcje oraz pracownicy przedszkola.  Drugie spotkanie było również w zacnym gronie, bowiem do przedszkola przybyły zaproszone zasłużone nauczycielki, które niegdyś same przygotowywały dzieci do ważnych wydarzeń i spotkań.

Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorsko wokalne przed panią Barbarą Szwabowicz, byłą dyrektorką, Janiną Popiełuszko, Weroniką Kiczkajło, Krystyną Piotrowską, Teresą Motoszko i Ewą Zimnoch. Spotkanie zaczęło się od powitania przez panią wicedyrektor Bożenę Stasiełuk, a do wystąpień grupy IV z teatrzykiem „Jarzębinka” przygotowywały nauczycielki Dorota Szejnoga i Marta Szczęsnowicz. Dzieci z najstarszej grupy V zaprezentowały akademię „Dzień Edukacji Narodowej”  pod kierunkiem Wiolety Kotowicz­­­- Herrera i Justyny Wiszniewskiej.  Przepiękne dekoracje cieszyły oko widza, a wiersze i piosenki ucho. Dzieci spisały się na medal, a od zaproszonych gości dostały gromkie brawa i słodkie upominki. W spotkaniu brały udział dzieci z paniami Justyną Chwesiuk, Anną Bakłażec i Urszulą Szóstko z filii przedszkola, które również zaprezentowały wiersze i piosenki. Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie, życzymy wielu wspaniałych wspomnieńz przedszkola.

Opracowała Justyna Wiszniewska