I dzień wiosny

We środę 21 marca wszystkie Dzieci z naszej grupy oraz uczniowie ze szkoły świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się już dzień wcześniej od wykonania kukły Marzanny.

Kolejnego dnia atrakcją było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci z klas 0-III wraz z przedszkolakami radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, następnie rozpoczęła się zabawa pożegnalna. Klasa "0"; pod okiem wychowawczyni przygotowała inscenizację na podstawie wiersza M. Strzałkowskiej "Gdzie jest wiosna", a potem klasa "II i III" zaśpiewała przygotowany ze swoją wychowawczynią utwór "Żegnaj Marzanno". Przedszkolaki odśpiewały piosenkę pt "Maszeruje Wiosna". W ten sposób według tradycji pożegnaliśmy zimę. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych dzieci sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.