Biblioteka Miejska w Wasilkowie

Dnia 05.12.2017r. przedszkolaki z Jurowiec i z Sochoń odwiedziły bibliotekę w Wasilkowie.

Podczas wizyty dzieci były zachęcanie do sięgania po książki przy każdej okazji (np. przy urodzinach, przy poszukiwaniu ulubionej bajki) oraz do korzystania z rodzicami z zasobów biblioteki tj. z księgozbioru, z czytelni, salki komputerowej. Wszyscy wysłuchali, czytanego przez panią bibliotekarkę świątecznego opowiadania „Sąsiedzi z drugiego piętra” . Każdy wysłuchał w skupieniu i ciszy czytanej historii, która mówiła o życzliwości dla drugiego człowieka. Zachęcamy rodziców do czytania książek dzieciom, aby mały człowiek rozwijał pozytywne wartości. Następnie dzieci wykonały świąteczne ilustracje metodą kolażu, gdzie liczyło się estetyczne wykonanie pracy, rozmieszczenie elementów na całej kartce i umiejętne posługiwanie się klejem.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzone zajęcia