Podróż do krainy bajek

Dzisiejszego dnia dzieci z Punktu Przedszkolnego z Sochoń i Jurowiec "wybrały się" w podróż do Krainy Bajek. Każde z dzieci przeszło przez Bajkowe wrota mówiąc przy tym magiczne zaklęcie, następnie udały się w podróż samolotem.

Na miejscu okazało się , że dzieci muszą odgadnąć fragmenty bajek i mają wykonać zadania. PO przeczytaniu fragmentu "Kopciuszka" dzieci musiały posegregować do miseczek rozsypany : groch, fasolę, ryż. Poradziły sobie znakomicie. Kolejnym zadaniem było obudzić "Śpiącą królewnę" grając dzwoneczkami cicho, głośno. Następnie pośród naszych dzieci znaleźli się odważni rycerze i "rzucali mieczem do tarczy". Kolejnym zadaniem było wylosowanie z magicznego worka rekwizytu  i odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi. Ostatnim zadaniem było zatańczenie wspólnej piosenki "Świat bajek". Na koniec dzieci, które wzieły udział w konkursie "Moja ulubiona postać bajkowa ( w formie kukiełki) otrzymały nagrody, które wręczyła im Pani Dyrektor- Joanna Broniszewska - Hyży. Serdecznie dziękujemy za przybycie i gratulujemy wygranych:)

mgr Magdalena Andrakowicz