Kosmos

W dniach od 20-24.02.2017r. przez cały tydzień w oddziale przedszkolnym "Bajkowy Dom" w Jurowcach realizowany był temat kompleksowy pt. "Poznajemy Kosmos".

Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Przedszkolaki oglądały różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Za pomocą teatrzyku cieni pt. "Kosmiczna podróż"  została przedstawiona ciekawa historia dziewczynki śniącej o wybraniu się na planetę Mars. Zainspirowani tą opowieścią zastanawialiśmy się też, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO tak naprawdę istnieje. W trakcie różnych zajęć i zabaw dzieci poznały planety układu słonecznego, co to jest orbita, satelita oraz poszerzyły słownictwo o pojęcia związane z kosmosem np. astronauta, skafander, rakieta, ufoludek itp.. Każdy miał okazję przyczynić się do stworzenia naszego własnego Układu Słonecznego, ale takiego z rakietami, astronautami oraz ufoludkami różnego pokroju. Był to tydzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.