gr III

W dniu 15.05.2018 r. grupa III Przedszkola „Słonecznego” w Wasilkowie przy ul. Sienkiewicza gościła osobę niewidomą, pana Mariusza Gładyszewskiego, tatę Wiktorii. Przedszkolaki mogły dowiedzieć się, jak w codziennym życiu funkcjonuje osoba niewidoma.

Co pomaga jej w byciu samodzielnym, np. zegarek, który mówi, książki pisane pismem Braille'a, biała laska czy czujnik do nalewania wody do szklanki. Pan Mariusz zaprezentował również, jak należy korzystać z laski dla niewidomych, a chętne dzieci mogły spróbować posługiwać się nią mając zasłonięte oczy. Przedszkolaki mogły także doświadczyć prowadzenia kolegi, którego oczy są zawiązane apaszką. Było to  nie lada wyzwanie, z którym nie każdy sobie poradził. Gość zostawił dzieciom album napisany pismem Braille’a Marka Kalbarczyka pt. „Podlasie namalowane dotykiem”, a także grę „Chińczyk” – wersję dla niewidomych. Celem tego spotkania było uwrażliwienie dzieci na obecność osób niepełnosprawnych w codziennym życiu.