Zajęcia otwarte

Dnia 12.04 odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia otwarte pt" Zabawy z Panią wiosną". Powitaliśmy się iskierką przyjaźni, następnie dzieci przyklejały swoje imię na drzewko. Starszaki pięknie czytały głoskami, natomiast młodsze dzieci świetnie dzieliły na sylaby. Dzieci dostały list od Pani Wiosny i musiały wykonać zadania: odpowiedzieć na pytania Prawda/fałsz, zabawa rytmiczna z gazetami, zgaduj zgadula "Widzę coś..."- dzieci miały za zadanie wyszukać w sali zwierzątka , które kojarzą im się z wiosną a następnie je policzyć. Była również zabawa "Żabki i bocian", gdzie żabki miały za zadanie chować  się w swoich stawach , uciekając w ten sposób od bociana. na sam koniec dzięki pomocy rodziców (mamy Mateusza, Krzysia i Ani) dzieci stworzyły piękne plakaty przedstawiające krajobrazy wiosenne, używając do malowania folii bąbelkowej i farb a za pędzelki służyły dzieciom rączki. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie i miejmy nadzieję, że Pani Wiosna zagości już u nas na stałe:)

mgr Magdalena Andrakowicz