Pokaz robienia koktaili

Dzieci z grupy "Bajkowy Dom" w Jurowcach doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców i warzyw. Właśnie dlatego dnia14.03.2017 zaprosiliśmy panią Ewelinę Lisowską do pokazu robienia koktajli.

Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się z urządzeniem typu mikser oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa. Gdy owoce były już pokrojone, pani Ewelina wrzuciła je do miksera, a dzieci przyglądały się jak on rozdrabnia je na jednolitą masę. Na koniec  czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę, a pani podkreślała wartości odżywcze koktajlu owocowego. Zachęcamy rodziców do wspólnego wykonania takiego deseru w domu i życzymy smacznego.

Bardzo dziękujemy